Siber Güvenlik Danışmanlığı

IŞIKTEK, gelişen teknoloji ve yaygınlaşan internet kullanımı ile birlikte güçlü bir silah haline gelen siber saldırılara karşı kurum ve kuruluşlara ihtiyaç duydukları konularda destek vermektedir. Bilgi güvenliği hizmetimizde kuruma özel olarak danışmanlık sunmaktayız. Kurum kaynakları üzerinde testler yapılmakta ve özel olarak raporlar sunulmaktadır. İnternete açık olan kaynaklar için web güvenliği hizmetleri de sunuyoruz.

Kurumlara yönelik saldırıları ve güvenlik ihtiyaçlarını tespit ederek siber güvenlik konusunda doğru alana yatırım yapmalarını sağlamaktayız.

Siber güvenlik danışmanlığı kapsamında yapılan görüşmeler sonucu verilecek olan danışmanlık hizmetinin genel çerçevesi ile çizilerek IŞIKTEK danışman kadrosu tarafından kurumun envanteri, internet ortamındaki varlığının haritası çıkartılır ve bir sızma testi yapılır. Bu sızma testi web güvenliği veya yerel pentest gibi çeşitlendirilebilir.

Bu test sonuçları kurumun siber güvenlik risk haritasının çıkartılmasını ve yapılması gereken güvenlik yatırımlarının en doğru şekilde yönlendirilmesini sağlar. Bu sayede kurum kendisine karşı yapılabilecek siber saldırılara karşı doğrudan önlem alabilmekte ve geri dönüşü zayıf harcamaların kurum bütçesini olumsuz yönde etkilemesini önleyebilmektedir.

Hey merhaba 👋
Tanıştığımıza memnun olduk.

Sizi rahatsız etmeyecek aralıklarla gelen kutunuza harika içerikler almak için bültenimize kaydolmak ister misiniz?

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.