IŞIKTEK Nitelikli Hosting

IŞIKTEK, sadece kurumsal müşterilere verdiği özel hosting servisleri ile kurumların iş akışının hiç bir şekilde kesilmeden sürdürmeyi hedeflemektedir. Bunu yapabilmek için konusunda uzman ekibimiz dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmekte ve yenilikleri en doğru şekilde servislerine uygulamaktadır. 

Kurumsal MAIL Hosting Nedir?

İşletmeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz muhasebe@firmaadi.com gibi mail hesaplarını kolayca açabileceğiniz yönetebileceğiniz ve güvenle mail alışverişi yapabileceğiniz hosting servisleridir. Kurumsal hosting sunucularımızda sadece firma sitelerinin barınmasına izin vermekteyiz, bireysel kullanıcılar, forum siteleri, blog vb. siteler bu hizmetten yararlanamazlar. Amacımız; kurumların ihtiyaçlarına uygun ve gerekiyorsa kendilerine özel esnek servisleri, en yüksek uluslararası standartlarda sunmaktır. Kurumsal MAIL hosting sisteminde “Sunucu / Hesap sayısı” oranı en yüksek performans verecek şekilde dinamik olarak takip edilmektedir. Bu sebeple firmalar ihtiyaç duydukları hizmetleri en yüksek performans ile kullanabilirler. Kurumsal mail hesabınıza hem her platformdaki uygulamalardan hem de web üzerinden 7/24 erişebilirsiniz.

DNS Yönetimi

DNS, Hosting servislerinde genelde ihmal edilen ve bu nedenle servis kalitesinde zaaflara neden olabilen bir servistir. Gittikçe daha sıkı kurallar çerçevesinde çalışmak zorunda olan MAIL gibi servisler için doğru DNS kurulum ve kullanımı kritik düzeyde önem arz eder. Kurumsal MAIL alış verişi için artık çok önemli olan Reverse-DNS ve DMARC gibi kayıtların olmaması veya yanlış olması nedeniyle sadece MAIL kaybı değil, buna bağlı iş ve itibar kaybı yaşanabilir. Konusunda tecrübeli ekibimiz ile kurumsal müşterilerimizi bu gibi sorunlardan kurtarıyoruz.

Alan Adı Yönetimi

Alan adı (Domain) yönetimi kurumsal anlamda en önemli konudur. Zira, burada meydana gelebilecek bir zafiyet sonucu kurumsal iletişim tamamen kesilebilir. Bu kesinti Web veya MAIL ile iletişime geçmek isteyen tüm müşteri veya iş ortakları tarafından anında hissedilir. Bu nedenle kurumsal bakış ile yönettiğimiz servislerin en başından doğru işletilmesi için sadece Hosting servislerini vermiyor, Alan adı yönetimini de doğru bir şekilde yürütüyoruz.